Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Czy symbole religijne powinny zniknąć ze szkół?

Utworzony przez jędrek, 24 listopada 2009 r. o 22:56 Powrót do artykułu
norbi napisał:
A Ty DarWin czy tez WinDar to jakiś wierny sluchacz "maryjki" Skad tyle fanatyków w tym kraju?A moze to prafda co sadza niektorzy ze episkopat wywiera wplyw na politykow a na necie siedza przez nich wysłane rzesze "braciszkow" majacych pisac peany jakie to krzyże potrzebne w szkołach i wszedzie indziej.Jakie to "społeczeństwo" spragnione krzyży,aż dziw bierze jakie podobne wypowiedzi do siebie niektóre i co najciekawsze z tych samych adresów IP.)) KTO WAS OPŁACA ŁAPIDUCHY!??!!!!!!.a kysz czarna chołoto,a kysz!
do tej czarnej chołoty jeszcze przyjdziesz po slub i pogrzeb ;)) a boj sie krzyza hahah:D BOJ SIE:D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rufus napisał:
Proponuję Herb Polski, Orzeł Biały na czerwonym tle (przypominam jakbyś nie pamiętał jak wygląda). Miejsce krzyży jest w kościele, a we wszelkich instytucjach publicznych powinien wisieć właśnie Herb Polski.
ALE TO MOŻE OBRAŻAĆ LUDZI, KTÓRZY NIE SĄ PATRIOTAMI!!!!!! ALOB UCZNIÓW PADERREWSKIEGO KTÓRZY POCHODZĄ Z KOREI ALBO DANII
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~karolina~ napisał:
Na wstępie zapewniam, że jestem katolikiem , silnie związanym z Kościołem . W domu posiadam "parę" symboli mojej wiary. Moje zdanie w tej dyskusji /?/... Ani w klasach szkolnych , ani w innych tzw. publicznych miejscach nie powinno być krzyży -jedynie godło Państwa - chyba ,że obok naszego krzyża będą wisiały znaki innych religii. / Bo dlaczego ma być pod tym względem gorzej traktowany przedstawiciel innej wiary ?? No i jeszcze mała uwaga . Swego czasu przy każdym Kościele budowano pomieszczenia , w których miała być nauczana religia . Teraz religii uczy się w szkołach i za państwowe pieniądze . A co z innymi religiami ? Myślę , że życie samo zrobi KOREKTĘ............. A póki co - popieram dyrektora......
nie musialas pisac ze jeste katoliczką, bo jak wstydzisz sie krzyża tzn że nie jestes, i pisanie SILNIE ZWIĄZANA Z KOŚCIOŁEM hehe;) a z którym? jak się proboszcz nazywa? pare symboli tzn co? pająki krzyżaki w kącie?minimini
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czemu mówicie że w każdej sali ma być godło ???? Przecież w polskich szkołach nie tylko uczą sie dzieci pochodzenia polskiego i im nie odpowiada to żeby godło wisiało na ścianie. Skoro jesteśmy tolerancyjni to bądźmy konsekwentni aż do bólu !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zuza napisał:
,,Mądrość działa na określonej przestrzeni, głupota na nieograniczonej"... Dlaczego nie dziwi mnie, że dyrektor tej właśnie szkoły postanowił pozbyć się krzyży ???? Ja wiem , bo doskonale zdążyłam poznać zasady panujące w w/w szkole. Do dzisiaj nie mogę sobie darować ,że moje dzieci do tej placówki uczęszczały. OSTRZEGAM RODZICÓW, którzy mają zamiar posłać w przyszłości dzieci do LO Paderewskiego-- NIE WYRZĄDZAJCIE DZIECIOM KRZYWDY !!!!! Każda inna szkoła , ale nie ta.....
Poczytaj co pisze w BIBLII na temat krzyży, obrazów,kościołów rzeźb itd. Zachęcam do zapoznania się z Dekalogiem w Biblii. Jak czytam wasze wypowiedzi pełne jadu to wyłania mi się obraz "prawdziwego " katolika ! Zapoznajcie się również ze słowem PARAFIANIN bo pewnie też nie wiecie. Radzę zerknąć do WIKIPEDIA.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
minimini napisał:
nie musialas pisac ze jeste katoliczką, bo jak wstydzisz sie krzyża tzn że nie jestes, i pisanie SILNIE ZWIĄZANA Z KOŚCIOŁEM hehe;) a z którym? jak się proboszcz nazywa? pare symboli tzn co? pająki krzyżaki w kącie?minimini
Ja również jestem silnie związany z moim kościołem w Kraśniku. Nawet przyjaźnię się z synem byłego naszego proboszcza
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
KULwa napisał:
Uczęszczałam do tej szkoły.Szkoła bardzo dobra.Zarówno pod względem edukacyjnym jak i pod względem wychowawczym. Jest to placówka prywatna,więc właściciel ma PRAWO decydować o warunkach.Jeśli komuś warunki nie odpowiadają,niech po prostu wybierze inną szkołę.Uważam,że w Lublinie powinna być chociaż jedna szkoła,gdzie nie rządzi kościół.A kościół obecnie wciska się wszędzie gdzie tylko się da.Tworzą kapelanów (utrzymuje ich państwo),tworzą jakowyś dyrektorów fundacji które następnie nie spełniają pokładanych wymogów (zboczenia,wykorzystywania seksualne,znęcanie się nad podopiecznym....) Reasumując:w pełni popieram zamiar dyrektara,a jest to czlowiek rozsądny.Komu nie odpowiada-są szkoły katolickie,więc tam można uczęszczać i calutki tydzień uczyć się religii i słuchać ględzenia sukienkowych i nawiedzonych katechetów
Byłem nauczycielem Paderewskiego, więc pokusiłem się o odpisanie Ci na ten post. Może jeśli uczęszczałaś do Paderka do roku 2007 to mięliśmy ze sobą styczność W każdym razie nie w sprawie KRZYŻY chcę się tu wypowiedzieć, a w sprawie przeświadczenia, że Paderewski jest bardzo dobrą szkołą. Zawsze śmiałem się, gdy mi mówiono, że w Prywatnych szkołach uczniowie dostają oceny za pieniądze. Przecież są uczniowie naprawdę inteligentni. Tak było w Paderewskim to momentu kiedy swoje rządy skończyli w Liceum Dyrektor F., a w Gimnazjum Dyrektor R., a zaczął rządzić Dyrektor Kalbarczyk. Kiedyś młodzież zdawała testy na poziomie, żeby się dostać do tej szkoły i nie wszyscy te testy przechodzili. Odszedłem z tej szkoły, bo zacząłem pracować z dziwną młodzieżą, a co gorsza "nowy" dyrektor nie potrafił zapanować nad wszystkim co się działo w szkole. Przyjął do szkoły o wiele więcej uczniów, niż było kiedyś, roczniki zaczęły się mieszać, 1 klasy chodziły na zajęcia z 3, ale nie to jest istotą. Celem Paderewskiego stało się POZYSKIWANIE CORAZ TO NOWYCH FUNDUSZY NA PRYWATNE POTRZEBY DYREKTORA. Sala gimnastyczna miała powstać już w 2000r. !!!!!! prawie od 10 lat powinna już stać. Na każdym Dniach Otwartych wmawialiśmy ludziom, że mamy projekt sali gimnastycznej, że niedługo ma ruszyć budowa. Atmosferę w tej szkole, dzięki której pozyskiwaliśmy takie zainteresowanie i szacunek, tworzyli przede wszystkim uczniowie wraz z nauczycielami, dla których Paderewski stał się życiem, po godzinach...bezpłatnie. Te wartości się zmieniły ok.2005-2006 roku. Jeszcze za mojej kadencji zaczęli do Paderka przyjmować każdego. Młodych ludzi, którzy nie potrafią logicznie myśleć, dla których szkoła średnia była zbyt dużym wyzwaniem. Fakt z życia: młody człowiek miał wymienić narządy rozrodcze u kobiet- wymienił JĄDRA. I to nie jest śmieszne, bo o czymś to świadczy. Dziewczyna na kolejnym z egzaminów komisyjnych!!! zapytana o rok 1939 nie wiedziała nic. Rok 1410 z niczym jej się nie kojarzył. W końcu dostała polecenie: POWIEDZ COKOLWIEK. I wtedy mnie olśniło, że w Państwowej szkole, takie podejście by nie przeszło. Każdemu trzeba dać szansę, jasne...tylko czy to, co zrobił Dyrektor placówki było wychowawcze? to dziecko ukończy (albo już ukończyło tę szkołę) bez żadnej wiedzy!!! Ot, elitarna szkoła. Bardzo miło wspominam Paderewskiego, ale innych rządów. Prawdziwego belfra i Dyrektora F., za którym aż łza w oku się kręciła jak odchodził. Całe to zamieszanie wokół krzyża ma na celu "tanie zareklamowanie" Paderewskiego i pokazanie INNOŚCI tej szkoły na tle wszystkich innych. Nie w każdej sali we wszystkich szkołach wiszą krzyże, ale nikt nie robi wokół tego zamieszania. Dla pana Kalbarczyka znów ważny jest pieniądz TANIM KOSZTEM TANIA REKLAMA. Tak samo jak budowa szkoły podstawowej zamiast sali gimnastycznej. Nawet za wynajęcie sali po godzinach się tyle nie zbije co od rodziców, którzy poślą tam swoje dzieci. Moja wypowiedź ma na celu przedstawienie Państwu obrazu Paderewskiego namalowanego oczami byłego nauczyciela, wychowawcy klasy, pedagoga. Zastanówcie się zanim ktoś Wam wmówi, że Paderewski jest szkołą na wysokim poziomie. Chwalenie się Międzynarodową Maturą, w której każdy uczeń ma styczność z angielskim 5 x w tygodniu i wpadki w której uczennica nie zdaje podstawowej matury z angielskiego, jest strzałem we własną piętę. I jeszcze na koniec, myślę panie Adamie, że jeśli ta reklama nie poskutkuje, proponuję zmianę nazwy szkoły z Liceum i Gimnazjum im. Ignacego Jana Paderewskiego na Podstawowa Gimnazjum i Liceum im. Józefa Stalina. Wtedy pewnie tvn24 się zainteresuje Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W przyrodzie znane jest oznaczanie przez istoty żywe swojego terenu. Jest to związane z zapewnieniem sobie optymalnych warunków rozwoju, pożywienia i utrzymania gatunku. Kiedy brzoza wyrośnie obok sosny – będzie tę drugą eliminowała. Zwierzęta swoją przestrzeń życiową oznaczają moczem i kałem. Jego zapach powiedzieć ma intruzowi : „Ja ten teren zająłem i jeśli na ten teren wkroczysz – spotka cię przykrość”. Człowiek swoją przestrzeń życiową oznacza symbolami oznaczającymi jego samego lub grupę do której należy, albo też ideę, z którą się utożsamia. Symbol taki , dostatecznie wyeksponowany, oznacza objęcie w posiadanie , władzę i ma zastąpić tablice z napisami „Ja tu rządzę i musisz mi się podporządkować, albo cię unicestwię”.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co w zamian? napisał:
Co proponujesz w zamian? Wizerunek malpy(wszak w/g niektorych od nie pochodzisz) a moze wizerunek ktoregos ze swieckich ? Mielismy juz na scianach w szkolach wizerunki lenina, stalina, gomolki, gierka, jaruzelskiego - moze teraz pora na Donalda "Tuskiego" ? Co proponujesz w zamian? Wiare w pieniadz czy marihuane? Wiare w przemoc czy moze lodow krecenie albo jak kto woli w "lodow" lizanie? Co oferujesz w zamian mlodym i zbuntowanym - seks przed malzenstwem czy narkomanie? Od dzisiaj sie gap najlepiej na samego siebie - najpiekniejszy na swiecie twor ktory zgadnij od kogo pochodzi - od Stworcy czy malpy wszedzie owlosionej???
Z tą wiarą w pieniąze to coś jest bo facetom w sukienkach ciągle mało. Z tym kręceniem lodów to pewnie chodziło ci o aferę STELLAMARIS ? Czy katolickie RAdio Mawryja ? Pewnie nawet nie wiesz, że początki tego Radia były bardzo ciekawe i trochę osób,które próbowały dokonać kontroli finansów tej instytucji zginęło w dziwnych okolicznościach ? Niech księża zajmą się przekonywaniem ludzi do swojej wiary katolickiej a niech nie plują na inne wiary ! To religie powodują że na Ziemi zamiast Raju mamy piekło na Ziemi !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
B93D82 napisał:
Kto sieje wiatr, ten sieje burzę ! Krzyż to jest zarówno symbol religijny, jak i znak pewnej kultury, kultury europejskiej, która powstała na bazie chrześcijaństwa. Zlikwidujmy krzyże - do czego wrócimy ? I tu przypomina mi sie artykuł Oriany Fallaci po ataku 11 września. Ludzie - miejcie trochę umiaru w tej słynnej poprawności politycznej. albo się ma poglądy albo idzie z prądem. Ale (za Herbertem) - z prądem płyną tylko śmieci. Starszy Pan.
Jestem za tym żeby w szkołach wisiały obok krzyży również Gwiazdy Dawida ! To również symbol pewnej religii i pewnej kultury w Europie !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie bede komentowac zamiarow Pana Dyrektora. Chce jedynie wtracic opinie o szkole przez Niego zarzadzanej. Jest to placowka, ktora skupia mlodziez z tzw. elit, w wiekszosci. Szkola, w ktorej dziecko z porzadnej, holdujacej wartosciom rodziny, czuje sie wyalienowane. Dlaczego ? Poniewaz wiekszosc dzieci uczeszczajacych do tej szkoly jest zdemoralizowana moralnie, nastawiona na branie, pusta wewnatrz. Nie winie dzieci za ten stan rzeczy, bron Boze ! Szkola w swym Statucie ma wiele szczytnych zapisow, m.in. troszczy sie o dobro ucznia i jego godnosc, zwalcza przemoc psychiczna itp. W rzeczywistosci, olewa totalnie komfort psychiczny ucznia. Po kilkuletnich doswiadczeniach z ta placowka smiem twierdzic, ze jedyna wartoscia, ktorej holduje ta " przestrzen " sa pieniadze. Popieram apel forumowicza o nicku-zuza. Jesli zalezy Wam na dobru dziecka, jego prawidlowym rozwoju i wysokiej jakosci ksztalcenia, omijajcie Paderewskiego szerokim lukiem. Mowi to rodzic, ktory skazal dziecko / ambicje tatusia w dobrej wierze / na kilkuletni pobyt latorosli w tej wylegarni "szczurow ". Na szczescie, opamietal sie gdy zauwazyl objawy ciezkiej depresji u dziecka i zareagowal natychmiast. Teraz moje dziecko odnalazlo swoje miejsce wsrod zyczliwych, madrych rowiesnikow, w " normalnej " szkole.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak,do Paderewskiego uczęszczałam za dyr.F (aktualnie jestem już po studiach).,a dr Kalbarczyk był prezesem zarządu.Nadal jednak twierdzę,ze Paderewski był dobrą szkołą.A wszyscy malkontenci mają żal,że musieli z różnych przyczyn opuscić szkołę.Wiem również,że w ostatnch latach szkoła pozbyła się nieudaczników (w tym pedagogów).Tak czy inaczej,nie zmienię swej dobrej opinii o Paderewskim.Również twierdzę,że dyr.Kalbarczyk to chłop z ikrą (niektórzy mówią,że z jajami).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skąd tak wściekłe ataki na dr Kalbarczyka ? Jaka jest ich geneza ? Kalbarczyk jako pierwszy dyrektor szkoły w Polsce odważył się powiedzieć stanowcze NIE dla katolickiej totalitarnej indoktrynacji dzieci i młodzieży w szkołach. Odważył się na wyrażenie sprzeciwu dla zawłaszczaniu państwa przez watykańską piątą kolumnę. Krzyże już dawno zniknęłyby z instytucji państwowych, szkół, szpitali, namolnych i bezczelnych księży dawno usunięto by z tych instytucji, gdyby nie irracjonalny strach przed klerem. Kalbarczyk stara się przełamać ter strach. Stara się wykazać, że czarne monstrum wystarczy pchnąć palcem i ono padnie. I stąd jest groźny. Doktorze Kalbarczyk ! Tak trzymać !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Znaj proporcja mocium Panie -czyż przystoi wieszać Krzyż nad tablicą szkolną obok orła? Czy jest to właściwe miejsce dla Jezusa konającego na Krzyżu? Dla mnie katolika wieszanie Krzyża w dowolnym miejscu jest po prostu profanacją symbolu katolickiego i dziwi mnie upór biskupów by te Krzyże tam trwały.Jest to materia na tyle delikatna że czasami może wzbudzić bunt wewnętrzny i odnieść skutek odwrotny.Czy młodzież szkolna poprzez to ma większy szacunek dla Kościoła Katolickiego i czy wieszane Krzyże wpływają na zachowanie i jakość wychowania młodzieży? Każdy katolik niech na te pytania odpowie w zgodzie z własnym sumieniem, jednak zbyt bardzo rzadko bywa by dobrego knajpa zepsuła a złego Kościół naprawił.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przeszkadza wam, czarnym, szkoła Kalbarczyka ? A co stoi na przeszkodzie, abyście otwierali swoje, katolickie licea i gimnazja ? I jeszcze na tym zarabiać ! Wszak narzekacie, że owieczki za mało dają na tacę. Rodzice wybiorą, czy swoje dzieci posyłać na nauki do księdza, czy do Kalbarczyka. Czy uczyć dzieci w klasach obwieszonych krzyżami, czy nie. Boicie się ? Przecież według was 95 % społeczeństwa to katolicy, a więc do waszych szkół chętni będą pchać się drzwiami i oknami ! Bo tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem ..... Chyba, że sami nie wierzycie w to, co głosicie maluczkim. Ukłony dla dr Kalbarczyka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nagle Pan Kalbarczk sie obudził z wizją zdjęcia krzyży? Ta akcja ma na celu chyba tylko i wyłącznie rozreklamowanie szkoły, która od kąd dyrektorem jest Kalbarczyk spada na psy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Ja również jestem silnie związany z moim kościołem w Kraśniku. Nawet przyjaźnię się z synem byłego naszego proboszcza
I to jest to właśnie wielkie zakłamanie kościoła katolickiego. Wszystko robione jest pod publiczkę po to aby się nie narazić klerowi. U mnie w gminie, w gabinecie wójta, byłego milicjanta a mówią, że i esbeka, wisi krzyż. Do gabinetu tego nieraz wchodził miejscowy proboszcz i jemu to nie przeszkadzało bo liczł na kasę z budżetu a to na niby parking, później sracz przycmentarny. Tak że krzyż nie jest żadnym symbolem czegoś dobrego a wręcz przeciwnie, wszystkiego najgorszego, bo też i śmierci a z uwagi, że wisi wszędzie stał się żadnym symbolem, powiem dobitniej, spowszechniał nawet katolikom. Chodelanin lecz nie parafianin.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JAK NAJBARDZIEJ !!!!!!!!!!!!! Jesteśmy państwem świeckim jak mówi konstytucja a na religijne emblematy jest miejsce w kościołach i w mieszkaniach jeśli ktoś lubi takie charakteryzacje wnętrz. I tyle w tym temacie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[quote name='~darayavahus~' date='25.11.2009, 11:56:12' post='197743'] napisał : "Ta akcja ma na celu chyba tylko i wyłącznie rozreklamowanie szkoły, " No świetnie ! W społeczeństwie w 95 % katolickim szkołę reklamuje się w ten sposób, że publicznie rozgłasza się jej antyklerykalizm ! Reklama - czyli działania podejmowane w celu zwiększenia ilości chętnych do pobierania nauk w tej szkole !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mam nadzieję, że Ci którzy tak walczą z krzyżem nie roszczą sobie prawa do katolickiego pochówku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 10

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...